Padla kosa na kámen

Padla kosa na kámen Tímto článkem dnes zahajujeme jakýsi seriál, jehož cílem je ukázat situace, kdy je možno využít grafologie k určení pravosti nějakého dokumentu, nebo, jako v tomto případě, konkrétního podpisu. Na základě takového zjištění je následně možno využít zjištěné poznatky při řešení problému.


"V našem SVJ se stalo to, že se na nás na schůzi obrátil jeden velmi problémový člen s tím, že mu máme nahradit náklady na elektroměr. Když jsme začali pátrat po tom, oč se jedná, zjistili jsme, že bez našeho vědomí převedl elektroměr, který byl původně SVJ a následně jeho na našeho správce.
Správce nám poskytl doklad o převodu a za SVJ zde byli podepsáni 2 členové výboru. Jeden z podpisů byl evidentně napodoben a ten druhý podle našeho názoru též. Nechali jsme si proto pro jistotu udělat posudek, který naše podezření potvrdil. "V tomto případě se jednalo o podezření, že podpisy na dokladu o převodu elektroměru jsou zfalšované, pravděpodobně za účelem neoprávněného získání finančních prostředků. Rozhodnutí nechat udělat posudek se ukázalo jako správné, protože ten skutečně ukázal, že podpisy byly zfalšovány. Tím žadatelé o posudek získali jistotu, že jejich podezření bylo oprávněné a po předložení posudku „problémový člen“ nejen, že už dále nežádal žádnou finanční náhradu, ale dokonce se zavázal, že nahradí náklady spojené se zpracováním posudku.

Ne vždy jsou příběhy tak jednoduché a jednoznačné. Přesto je však dobré vědět, jak se věci mají, třeba už jen proto, aby se „vyčistil vzduch“ a lidé si mohli věřit nebo naopak, aby se dostalo i na různé „ podvodníčky“, kteří znepříjemňují ostatním lidem život.


Kategorie: Expertizy písma
Asociace grafologů,z.s.
Publikováno: 8.11.2016
Loading

Novinky

Rychlé zjištění pravosti
vice...
SIGOP- pravost podpisu
vice...

© Copyright Asociace grafologů ČR 2003 - 2017 a dodavatelé obsahu