Proměnlivá velikost písma

Proměnlivá velikost písma Znamená nepravidelnosti v chování i jednání pisatele. Takoví lidé bývají náladoví a nestálí, jejich jednání lze jen stěží předvídat. Nepravidelnosti v rukopise souvisejí i s proměnlivým sebepojetím, současně však mohou tito lidé projevovat hodně empatie vůči druhým.
Tak například lidé, kteří zvětšují úvod slov, chtějí hlavně zdůraznit svou osobu (z hlediska symboliky písma zdůraznění objektu „Já“). Bývají na sebe velmi hrdí – i když se ve skutečnosti nemají čím chlubit.
Na druhou stranu pisatelé, kteří zvětšují pro změnu konce slov, nemají příliš pochopení pro ostatní (objekt „Ty“). Rovněž nevykazují zrovna mnoho životních zkušeností, a proto mohou být poněkud naivní. Toto písmo mívají často osoby (zvláště děti) s nízkým vzděláním, které se chtějí pochlubit, co všechno se naučili nebo kam až dosáhli.
Zmenšujícími se konci slov píšou lidé, kteří mají velké porozumění pro druhé i dar diplomacie. Dobře se rozmýšlejí, než řeknou poslední slovo, nebo jej nemusí vůbec sdělit (což je „život naučil“).
Konce slov psané pouze jako vodorovná čárka většinou vyjadřují „neprůstřelnost“ a prohnanost autora textu, anebo někdy takto mohou psát různí asociálové.

Kategorie: Grafologie
Jana Ržoncová
Publikováno: 17.12.2016
Loading

Novinky

Rychlé zjištění pravosti
vice...
SIGOP- pravost podpisu
vice...

© Copyright Asociace grafologů ČR 2003 - 2017 a dodavatelé obsahu